Uudenkaupungin rauhantapahtuma striimataan

Uudenkaupungin rauhantapahtuma striimataan

Uudenkaupungin 300-vuotiasta rauhaa juhlistettiin 11.–14.8.  Rauhan Symposium -ohjelmasarjalla.
Sen jälkeen sunnuntaina 15.8. on Uudessakaupungissa Rauhanpuolustajien järjestämä seminaari-rauhankonserttitapahtuma.

Sekä seminaaria että konserttia voi seurata suorana tällä sivulla sunnuntaina kello 15 alkaen.

Seminaarissa FM Kari Paasonen alustaa aiheesta Turvallisuus ja asevarustelu. Erikoislähettiläs Heikki Talvitien alustuksen aiheena on Rauhanomaisen rinnakkainelon tulevaisuudennäkymät ja edellytykset historian kokemusten valossa. Rauhanpuolustajien toiminnanjohtaja Teemu Matinpuro esittelee rauhanliikkeen näkökulmia.

   Seminaarin jälkeen klo 18 alkaa rauhankonsertti, jossa esiintyy rauhanaktiivinakin tunnettu ja monien ikivihreiksi nousseiden laulujen tulkki Liisa Tavi pianisti Arto Piispasen kanssa.

Nyt kun olet täällä...

...meillä on pieni toivomus. Rauhanpuolustajat julkaisee aineistonsa verkossa kaikkien luettavaksi ilmaiseksi. Toimintamme rahoitus perustuu jäsenmaksuihin ja jäsentemme maksamiin tukimaksuihin. Liity sinäkin tukijoukkoihimme! Jäsenmaksun suuruus on 25 €. Maksamalla saat myös Rauhanpuolustaja-lehden kotiisi 4–5 kertaa vuodessa, ja loppuvuodesta postitamme aina seuraavan vuoden Solidaarisuuskalenterin lehden mukana.

Jäseneksi liittyminen onnistuu helposti täällä.